Višķu pagasta svētki Raiņa noskaņās

22.augustā Višķu pagasts aicina svinēt pagasta svētkus “Rainis. Mīla. Bezgalība.”. Svētki, kuros tiks godināti lauki, pļavas, ezeru tumšais ūdens, debesis, ticība, mīlestība, tradīcijas un ļaudis.
2015.gads Latvijā ir veltīts izcilajiem dzejniekiem, rakstniekiem un vienkārši apbrīnojamām personībām Rainim un Aspazijai, tāpēc arī Višķu pagasta svētki izskanēs literārās noskaņās. Višķu pagasts slavējas ar to, ka Raiņa darbu vidū ir izskanējis arī Višķu vārds, te viņš ir izdevis Višķu apkaimes kāzu paražu grāmatu, kas apkopo tradīcijas, folkloru un izteikumus saistībā ar kāzu svinēšanu Višķos. Pagasta svētkos parādīs meiteņu lielo vēlmi atrast savu precinieku, kas sabrauc no visām debespusēm un pavīd pie bezgalīgā horizonta. Bezgalīgā vēlme atrast savu mīļoto bieži pārvēšas par humoristisku un azartisku miniatūru, kas smīdina un liekas pazīstama katrai līgavai.

Pagasta svētku programma:
22.augusts:
13:00 Sporta spēles (strītbols, volejbols, neformālās sporta spēles),
15:00 Svētku tirdziņš, piepūšamās atrakcijas bērniem, radošās darbnīcas, izstāde “Latvija – tu esi skaista visos niekos, sīkumos”, vizināšanās ar laivām un katamarāniem
20:00 Svētku koncerts “Tālāk sniedzas bezgalība”, kā arī pirmo reizi celsim saulē savus darba darītājus Višķu pagasta “Gada cilvēks” balva 4 nominācijās “Mūža ieguldījums”, “Gada darba rūķis”, “Gada radošais prāts”, “Gada labā sirds”.
22:30 Zaļumballe kopā “PPD” (Višķu pagasta estrādē)
23.augusts:
10:30 Svētku Dievkalpojums un garīgās mūzikas koncerts ar pašmāju izpildītājiem Sv.Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcā
Višķu pagasta svētkus atbalsta Daugavpils novada dome, Z/S “Ziediņi”, SIA “Mārītes foto kompānija”, A/S “Cēsu alus”, biedrība “Lauku studija”, Daugavpils novada tūrisma, atpūtas, kultūras aģentūra “TAKA”
 
Informāciju sagatavoja:
Santa Matisāne
Višķu pagasta sabiedriskā centra vadītāja