Višķu pagasta bibliotēkā skatāma tematiskā izstāde “Nāc nākdama Liela diena”

No š.g. 01.04. līdz 30.04. Višķu pagasta bibliotēkas apmeklētāji varēs smelties idejas un iedvesmu nelielā Lieldienām veltītā izstādē.

Lieldienas pazīstam kā pavasara saulgriežus – jau senču paražās tās tika svinētas par godu pavasara atnākšanai un saules atdzimšanai. Viens no Lieldienu un arī saules simboliem ir ola – tā simbolizē arī auglību, kas tieši pavasarī uzņem savus apgriezienus. Lūk daži ticējumi, kas saistīti tieši ar olām: Kas Lieldienu olas ēd bez sāls – tas visu vasaru melos; Lieldienās ar olām jāmainās – citādi vistas nedēs un cāļi nepadosies.

Bet vai Jūs pazīstat Lieldienu zaķi? To taču pazīst visā pasaulē. Par viņu stāsta pasaciņas, kā viņš nozadzis vistām olas utt. Un brīnišķīgais ir tas, ka viņam piedēvē ne tikai māku olas zagt, bet arī pašam tās dēt.

Olas sadētas, nokrāsotas, jāliek galdā, galds jāpušķo ar austiem galdatiem (izstādē aplūko I.Mileikas darbi), olas liek pītos trauciņos vai grozos (izstādē aplūko I.Mileikas un D.Kusiņas sloksnīšu pinumi). Kā dekorus var izmantot I.Kolosovskas radošos darbus.

Visiem svētkiem jāgatavojas jau laiku, daudz interesantas idejas iegūsiet, apmeklējot Višķu pagasta bibliotēku.

Informāciju sagatavoja
Višķu pagasta bibliotēkas vadītāja
Jekaterina Lonska