Viduslatgales Profesionālā vidusskolas izglītības programmu īstenošanas vietas „Višķi” audzēkņu mācību prakse Vācijā

Viduslatgales Profesionālā vidusskola 2014./2015.mācību gadā realizēja projektu jaunajā Eiropas Savienības izglītības, mācības, jaunatnes un sporta programmā Erasmus+ „Viduslatgales Profesionālas vidusskolas audzēkņu prakse ārzemēs”.

No 2015.gada 2.februāra līdz 4.martam praksē Vācijā pabija izglītības programmu īstenošanas vietas „Višķi” 15 audzēkņi.

Skolas projekta ietvaros audzēkņiem bija 30 dienu mācību prakse:

Profesijā „Ēdināšanas pakalpojumu speciālists” Brēmenes pilsēta Vācijā, sadarbības partneris: Der Arbeiter-Samariter-Bund Gesellschaft für seelische Gesundheit– 5 audzēkņi: Inesa Saņina, Aleksandrs Andrejevs, Karīna Orlova, Inese Plone, Irēna Kusiņa/ 2015.gada 2.februāris – 4.marts;

  • Profesijā ‘’Automehāniķis’’ Nienburgas pilsēta Vācijā, sadarbības partneris: Duela – Nienburg GmbH – 5 audzēkņi – Andrejs Denisovs, Aleksandrs Toropovs, Vladimirs Popovs, Gints Cicāns, Kaspars Spīkis/2015.gada 2.februāris – 4.marts;
  • Profesijā ‘’Lauksaimniecības tehniķis’’ Nienburgas pilsēta Vācijā, sadarbības partneris: Duela – Nienburg GmbH – 5 audzēkņi: Deniss Jefimovs, Vladimirs Kondratjevs, Vilnis Janušs, Sergejs Soldunovs, Arnis Jacina/ 2015.gada 2.februāris – 4.marts;

—–

Projekta ietvaros audzēkņiem tika apmaksāti turp un atpakaļceļa izdevumi, uzturēšanās (naktsmītnes) izdevumi, ēdināšanas izdevumi, tekošie izdevumi (ekskursijas, kultūras programmas uc.) uz vietas prakses vietas valstīs.

Automehāniķi un lauksaimniecības tehniķi praksi veica „Praktisko apmācību lauksaimniecības jomas centrā „DEULA – Nienburg”, kas ir moderns izglītības un mācību komplekss Vācijā, kurš dibināts 1926.gadā. Prakses ietveros audzēkņi iepazinās ar uzņēmumu GRIMME, kurš specializējas augsnes apstrādes tehnikas jomā un ir viens no lielākajiem pasaulē; ar uzņēmumu Krone, kurš specializējas tikai  zaļās ražas novākšanā; ar uzņēmumu RABE, kurš specializējas tikai uz augsnes apstrādes tehniku.

Audzēkņi iepazinās ar biogāzes elektrostaciju darbību, jo katram Vācijas lauksaimniekam ir sava biogāzes elektrostacija, ar kuru iekārtu viņi sagādā sev elektrību un daļu no tās pārdod.

Prakses laikā tika veikta braukšana ar modernākajiem traktoriem, piekabēm, iekrāvējiem, ekskavatoriem, tika veiktas arklu regulēšana un aršana speciāli segtās platībās.

Savukārt, edināšanas pakalpojumu 5 speciālisti apguva ēdienu gatavošanas mākslu „Der Arbeiter-Samariter-Bund Gesellschaft für seelische Gesundheit”.

Prakse notika trīs skolu ēdnīcās, tur mācījās bērni no 10 līdz 18 gadiem. Bija jāapkalpo arī pavisam mazi bērniņi, kuriem bija tikai 4, 5, 6 gadi…bija patīkami skatīties kā mazi bērni pasaka paldies par visu un pasaka kaut ko jauku.

Praktikanti Inese Sanina, Karina Orlova, un Aleksandrs Andrejevs strādāja visi kopā arī villā Wish, kut tika gatavoti ēdieni priekš veciem cilvēkiem un cilvēkiem, kuri tur vienkārši mitinās, un meklē tādu ka atbalstu un arī sapratni.

Visās prakses vietās administrācija bija ļoti apmierināta ar Višķu praktikantu veikumu. Pēdējā darba diena vācieši sarīkoja neaizmirstamu atvadīšanos, dažiem nobira pat pa asarai…

Inese Sanina: „Nākošajiem audzēkņiem, kas brauks uz šāda veida praksi, tiešām ļoti paveiksies un gan jau būs tikpat labi kā mums… iesakām šādu praksi turpmāk sarīkot varbūt vēl nedaudz garāku, jo viens mēnesis tomēr likās par maz, pat mums…”

Tādējādi izglītības programmu īstenošanas vietas „Višķi” audzēkņi ir godam aizstāvējuši skolas labo vārdu un parādījuši labas praktiskās iemaņas savās izvēlētajās arodprofesijās. Neskatoties uz skolas juridiskā statusa maiņu, arī turpmāk tiks pieteikti projekti programmā Erasmus+.

 Informāciju sagatavoja projekta koordinators J.Strods

Galerija