Radošais plenērs „Višķi bērna acīm”

2017. gada 15. jūlijā Višķu pagasta Jauniešu centrā norisinājās radošais plenērs „Višķi bērna acīm”. Bērniem un jauniešiem bija iespēja zīmējumos paust savas izjūtas par Višķu pagastu. Plenērā piedalījās 14 jaunieši un bērni. Pasākumu apmeklēja ne tikai višķānieši, bet arī bērni, kuri bija ieradušies apciemot vecvecākus no Rīgas un citām vietām.

Bērnu darbos varēja apskatīt Višķu Sv.Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcu Selīnas Germanes izpildījumā, ūdensrozēs tērpto ezeru Jura Lāčaunieka zīmējumā, kā arī daudz citu Višķu pagasta skatu. Priecēja, ka jauno mākslinieku vidū bija tādi, kas pauda iekšējās izjūtas abstraktos tēlos, piemēram, Rasas Kāpas zīmējums „Vecmammas māja” vai Rūdolfa Lukaševiča darbs.

Pēc pasākuma praktiskās daļas plenēra dalībniekus gaidīja saldais galds un konkurss „Vai tu pazīsti Višķu pagastu?”. Patiess prieks, ka bērni zināja atbildes pat uz sarežģītākajiem jautājumiem un bija ļoti aktīvi. Katrs dalībnieks par piemiņu saņēma grāmatzīmi ar plenēra moto: „Visi bērni ir mākslinieki…”/P.Pikaso/

Pasākums paskrēja vēja spārniem; izejot pa radošām un jautrām takām, mēs izzinājām Višķus bērnu acīm. Labākos darbus varēs apskatīt Višķu pagasta bibliotēkā.

Sirsnīgs paldies vecākiem un vecvecākiem, kuri ne tikai atbalstīja savus bērnus un mazbērnus, bet arī aktīvi iesaistījās gan radošajā procesā, gan konkursā.

Višķu pagasta sabiedriskā centra vadītāja
Anna Sintija Ivanova
Foto: Laura Lāčauniece