Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltītie pasākumi Višķu pagastā

Par neatņemamu Latvijas Republikas proklamēšanas dienas svētku svinību sastāvdaļu Višķos, ir kļuvis Lāpu gājiens, kurš Višķos norisināsies jau trešo reizi.
Pats gājiens ir veltījums Latvijas valstij tās dibināšanas gadadienā, ar mērķi pateikties Latvijas valsts dibinātājiem un brīvības cīnītājiem un tiem, kas joprojām dienu un nakti ir nomodā par Latvijas neatkarību.
Lāpu gājiens tā ir gaismas nešana. Pasākuma organizatori gājiena dalībniekiem piedāvās lāpas, bet ierasties var arī ar līdzpaņemtajām.

Gājienā var piedalīties arī ar gaismas lukturīšiem, tādēļ, divas dienas 15. un 16. novembrī no plkst. 16:30 līdz 18:00, Višķu pagasta Jauniešu centrā, bērniem un jauniešiem būs iespēja izgatavot sev gaismas lukturīšus, kurus varēs izmantot dodoties Lāpu gājienā. Tā būs iespēja izpausties radoši, nedaudz iepazīties ar latviešu simboliem un lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku.

Šogad gājiens norisināsies 17. novembrī un atšķirībā no iepriekšējiem gadiem – mainījies gājiena maršruts. Tas sāksies no  Malnavas koledžas filiāles Višķos un vedīs cauri Tehnikuma ciemam uz Višķu Sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcu.

Bet pirms gājiena, plkst.16:00, Malnavas koledžas filiāles Višķos sarīkojumu zālē būs iespēja tikties ar Zemessardzes 34.Artilērijas bataljona pārstāvjiem, kuri pastāstīs par Zemessardzi, kā arī demonstrēs zemessarga ekipējumu.

    Plkst. 16:30 sarīkojumu zālē notiks Zemessardzes bigbenda koncerts, kur atbilstoši svētku noskaņai skanēs visiem zināmas un varbūt ne tik zināmas melodijas.

Pēc koncerta plkst. 17:00 pulcēšanās gājienam. (Gājiens – 2km)

    Gājiena noslēgums Višķu Sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcā. Kur visi gājiena dalībnieki vienosies kopīgam aizlūgumam par valsti, tās aizstāvjiem, un katru no mums.

Pēc tam sekos neliels, Daugavpils novada Kultūras centra  jauktā kora “Latgale” koncerts – tāpat, kā 1918. gada 18. novembrī, kad tika proklamēta Latvija, bija uzaicināti T. Reitera vadītā operas kora dziedātāji, lai himna skanētu iespaidīgāk, arī mēs Višķos esam aicinājuši kori “Latgale”, lai pasākuma noslēgumā valsts himna skanētu vēl skanīgāk.

 

Sīkāka informācija pa tālr. 28751563