Lāpu gājiens Višķu pagastā

Pagājušā gadā Višķu pagastā tika aizsākta tradīcija  – vienoties lāpu gājienā un dāvināt Latvijai mūsu dziesmas un kopā būšanu. 14.novembrī Višķu katoļu baznīcā pasākuma viesi pulcējās, lai uzklausīt lūgšanu par mūsu valsti un dziedāt skaistākās dziesmas par to.
Uguns latviešu mitoloģijā simbolizē sauli, gaismu, aizsardzību, veselību un labklājību. Vairāk nekā 70 cilvēku devās lāpu gājienā no Višķu katoļu baznīcas līdz Višķu estrādei, vēlot labākas uguns īpašības savai valstij. Latvijas Republikas proklamēšanas 97.gadadienā pasākuma apmeklētājus sveica Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska un Višķu pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Proms. Runās tika izteikts vēlējums saglabāt stiprināt esošās tradīcijas un  būt vienotiem. Pasākuma izskaņā, viesi tika aicināti kopīgajā dziesmu dziedāšanā, kur izskanēja visiem pazīstamās latviešu tautasdziemas un dziesmas par Latviju. Noslēgumā katrs varēja malkot karstu tēju un nogaršot ābolu pīrāgu.
Višķu pagasta pārvalde izsaka pateicību, par piedalīšanos pasākumā, Daugavpils jaunsargu vienības, Valsts robežsardzes un Latvijas Republikas Zemessardzes pārstāvjiem.

Papildu informācija:
Santa Matisāne,
Višķu pagasta sabiedriskā centra vadītāja
santa.matisane@inbox.lv