Izstādes “Priesteris – moceklis Vladislavs Litaunieks” atklāšana un garīgās mūzikas koncerts “Mūzika Debesīm” Višķu Svētā Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcā

2020. gada 26. jūlijā Višķu Svētā Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcā atklās izstādi “Priesteris- moceklis Vladislavs Litaunieks”. Ceļojošā izstāde par priesteri, mocekli Vladislavu Litaunieku bija aplūkojama vairākos Latvijas dievnamos.

Vladislavs Litaunieks par priesteri kalpoja no 1933. gada līdz 1941. gadam. Nodzīvojis nepilnus 32 gadus priesteris tomēr paspēja ļoti daudz.

Vladislavs Litaunieks piederēja pie tā laika Latvijas jaunās paaudzes priesteriem – nacionālistiski noskaņots, aktīvs, darbīgs, pierobežas cilvēku uzticamības persona un paraugs. Jaunais priesteris bija arī kapelāns Latvijas pierobežas aizsargiem, bija aizsargu organizācijas biedrs, darbojās “Katoliskās jaunatnes savienībā” (tā būs viena no apsūdzībā pieminētajām lietām). Gados jaunais priesteris bija ļoti cienīts un mīlēts sava krietnuma dēļ.

1941. gadā nežēlīgi nomocīts. Višķu draudzes locekļi viņu no cietuma masu kapiem pār apbedīja savas baznīcas dārzā.

Pieaug ticīgo cilvēku interese par Latvijas priesteriem, mocekļiem. Ticīgie Latvijas dievnamos lūdzas par priestera, mocekļa Vladislava Litaunieka beatifikācijas veicināšanu.

Pēc izstādes atklāšanas notiks garīgās mūzikas koncerts “Mūzika Debesīm”.  Koncertā piedalīsies Agate Jermaļonoka, Jacinta Ciganoviča un Andris Bižāns – Špoģu vidusskolas un Špoģu Mūzikas un mākslas skolas absolventi.

 

Višķu Pagasta Sabiedriskā centra vadītājs Jānis Belkovskis