Gatavošanās Ziemassvētkiem Višķos

Gatavošanos Ziemassvētkiem Višķos varēja sajust pateicoties piparkūku smaržai, jo jau 8. decembrī Malnavas koledžas filiāles Višķos  telpās norisinājās piparkūku cepšanas darbnīca.

Kopā ar Anitu Lāčaunieci Višķu pagasta bērniem un jauniešiem bija iespēja gūt nelielu ieskatu piparkūku vēsturē, to daudzveidībā un, protams, praktiskas iemaņas – mīklas izrullēšanā, figūriņu veidošanā un cepšanas procesā. 25 bērni un jaunieši sacepa daudz piparkūku, no kurām lielākās tika gatavotas īpašam nolūkam – lai vēlāk aizceļotu pie Kalupes sociālo pakalpojumu centra “Pīlādzis” iemītniekiem.

15.decembrī Višķu pagasta bērni un jaunieši atkal pulcējās Malnavas koledžas filiāles Višķos telpās, lai apgūtu piparkūku glazūras gatavošanas prasmes un kopīgi dekorētu saceptās piparkūkas, bet nākošajā dienā Jauniešu centrā radošo darbnīcu dalībnieki savus meistardarbus varēja ņemt līdzi, lai iepriecinātu svētkos mājiniekus, tomēr aromātiskās un krāsaini dekorētās piparkūkas tika nobaudītas turpat, pie tases tējas.

Savukārt, 16. decembrī Višķu sabiedriskais centra vadītāja kopā ar pagasta aktīvajiem jauniešiem devās uz Kalupes sociālo pakalpojumu centru “Pīlādzis”, kur kopā ar centra iemītniekiem dekorēja lielākās, iepriekš saceptās piparkūkas. Piparkūku dekorēšanas darbnīcā, izmantojot dažādas, iepriekš sagatavotas glazūras un rotājumus, ar īpašu uzmanību un ar augstu atbildības sajūtu, tapa krāsainas un skaistas piparkūkas.

Fotogalerija http://www.viski.lv/foto/visku-pagasta-jauniesi-viesojas-sac-piladzis-kalupe/

Sirsnīgi pateicamies Kalupes sociālo pakalpojumu centram “Pīlādzis”, tā vadītājai un atsaucīgajam personālam par iespēju Višķu jauniešiem viesoties un lietderīgi pavadīt laiku “Pīlādzī”, par silto uzņemšanu, ekskursiju. Protams, sirsnīgs paldies pozitīvajiem centra iemītniekiem, kuri ar īpašu uzmanību, radošumu un smaidu iesaistījās piparkūku dekorēšanas procesā!