Daugavpils novada Grāmatu svētki

2017. gada 25. augustā Višķu pagastā norisinājās Daugavpils novada Grāmatu svētki. Višķu pagastam tie bija īpaši, gluži kā jauna, tikko iespiesta grāmata.
Ievaddaļā svētku dalībniekus uzrunāja Višķu pagasta pārvaldes priekšsēdētājs Jānis Proms, Daugavpils novada domes priekšsēdētājas pirmais vietnieks Arvīds Kucins, Daugavpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne un “Latvijas Avīzes” mārketinga speciāliste Linda Rumka, bet muzikālo sveicienu sniedza talantīgo meiteņu vokālais ansamblis „Anima Corde”.
Vēlāk sekoja grāmatas galvenā daļa. Tā ka jebkuru grāmatu katra vecumposma cilvēks saprot savādāk, tā arī Grāmatu svētkos bija padomāts par dažāda vecuma lasītājiem. Pieaugušie varēja piedalīties „Latvijas Avīzes” sagatavotajā diskusijā „Sociālo apdrošināšanas iemaksu paaugstināšana glābs valsts medicīnu?” un uzdot jautājumus ārstam, 12. Saeimas deputātam Hosamam Abu Meri, NVD Latgales reģiona vadītajam Jānim Pitrānam, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītājai Līgai Kozlovskai, Daugavpils reģionālās slimnīcas un veselības centra OLVI vadītājai Intai Vaivodei un Naujenes pagasta ģimenes ārstei Ivetai Čivkulei. Diskusiju vadīja “Latvijas Avīzes” žurnāliste Māra Libeka.
Jauniešiem bija iespēja doties aizraujošā ceļojumu pasaulē kopā ar 2 Ratu Brīvskolotājiem un rakstnieci Lindu Riņķi, kā arī piedalīties grāmatas “Paradīzē” atklāšana.
Mazākos lasītājus Parka rūķis aicināja uz piedzīvojumiem pilno taku „Burvju parkā”, kur viņus gaidīja dažādi pārbaudījumi un tikšanās ar neparastiem parka iemītniekiem – Grāmatu rūķi, jautrām raganām, iemīlējušos elfiņu, dusmīgo Nikniķi. Vēlāk viņus gaidīja interesanta tikšanās ar rakstnieci Eviju Gulbi, kā arī iepazīšanās ar grāmatu “Džoņa episkais ceļojums aplikāciju pasaulē”.
Visas dienas garumā pasākuma apmeklētājiem bija iespēja iegādāties jaunāko literatūru grāmatu komercizstādē, kurā piedalījās izdevniecība „ Latvijas Mediji”, grāmatu apgādi „Zvaigzne ABC”, „Jumava”, „Madris” un „Virja AK”, apskatīt Špoģu mākslas skolas audzēkņu un topošās gleznotājas Veronikas Ščegoļevas darbu izstādi, apmeklēt izstādi “Mēs lepojamies” un tikties ar rakstnieci Helmu Hansoni, nopirkt Aglonas Maizes muzeja produkciju un iesaistīties radošajās darbnīcās, kuras vadīja daiļamatnieki Valdis Grebežs un Maija Kivleniece, žurnāls „Privetik!” un Veronika Ščegoļeva. Mazos un lielos izklaidēja vienmēr jautrie un aktīvie mīmi (Ilga Kupcova un Santa Reva).
Dienas vidū pie zupas katla visus gaidīja pārsteigums: raganiņa (Viktorija Avdejeva) ar savu maģisko priekšnesumu parūpējās, lai ēdnīcas darbinieku sarūpētā zupa būtu īpaši garda. Un tas viņai izdevās!
Vēlāk pasākuma dalībniekiem bija iespēja tikties ar rakstnieku un dramaturgu Māri Bērziņu, kura romāns “Svina garša” ir kļuvis par vienu no lasītākajām grāmatām, bet autors ir saņēmis vairākas balvas, tostarp Dzintara Soduma balvu un Baltijas Asamblejas balvu. Tikšanos vadīja Latvijas Nacionālās bibliotēkas Projektu vadītāja Liega Piešiņa.
Pasākuma noslēgumā organizatori pateicās visiem brīvprātīgajiem, kas iesaistījās pasākuma tapšanā. Tika izlozēti arī vairāki „Veiksmīgie pircēji”, kas savā īpašumā ieguva jaunas, interesantas grāmatas. Atvadu sveicienu sniedza grupa „Mažors”.
Bijām priecīgi, ka nedz smalkais lietutiņš, nedz izskalotie ceļi grāmatu draugiem netraucēja ierasties uz šiem svētkiem un izbaudīt tos. Atvainojamies, ka laikapstākļu dēļ nebija piepūšamo atrakciju.

Višķu pagasta Sabiedriskā centra vadītāja
Anna Sintija Ivanova.