Annas dienai veltīts pasākums „Ciemos pie Annas”

Paldies saku tai mātei,
Kura Annu vārdā lika:
Kad atnāca Annas diena,
Visi Annu daudzināja.

Latvijā Anna ir viens no visvairāk lietotajiem sieviešu vārdiem. Īpaši populārs tas ir Rīgā, tās apkaimē un Daugavpilī. Arī Višķu pagastā šis vārds ir iecienīts – mums ir 26 Annas!
26. jūlijā izsenis atzīmē Annas dienu. Pēc senču ticējumiem, tieši šajā dienā drīkstēja pirmo reizi rakt un ēst jaunos kartupeļus, sāka ēst arī burkānus un rudzu maizi. Vienlaikus Annas diena bija saimnieču diena, kad notika lieli gadatirgi, kur satikās pārdevēji ar pircējiem, bet jauniešu vidū šis datums nozīmēja iepazīšanos.
28. jūlijā Višķu pagastā norisinājās Annas dienai veltīts pasākums “Ciemos pie Annas”. Pasākuma laikā tā vadītāji Aleksandrija Jefimova un Rūdolfs Lukaševičs devās līgavas – labākās saimnieces – meklējumos.
Višķu pagasta senioru deju kopa „Magones” un Rožkalnu senioru deju kopa „Dzīves virpulī” ar savu graciozitāti un dzīves sparu parādīja, kādai jābūt īstai saimniecei. Dubnas pagasta folkloras kopa „Atzola” centās izprecināt savas saimnieces ar pašmāju gatavoto gardumu un dziesmu palīdzību. Vokālais ansamblis „Anima Corde” vēlējās iekarot jaunekļa sirdi ar savām satriecošajām balsīm. Paši pasākuma vadītāji pārbaudīja, cik labas saimnieces ir mūsu pagastā, liekot viņām uz ātrumu pārtīt vilnas dzijas kamoliņu.
Ticējumi vēsta, ka Annas esot labākās saimnieces, tāpēc viņām bija jāpastāsta, ar ko viņas ir īpašas un ko prot labāk nekā citas saimnieces. Visas Annas tika sirsnīgi apsveiktas ar labā vēlējumiem un ziediem.

Višķu pagasta Sabiedriskā centra vadītāja
Anna Sintija Ivanova