Aktīva atpūta

Laivu piestātne “Višķi uz viļņa”

Afiša vispārēja 2

 

Atpūtas vieta “Ūdensrozes” pie Luknas ezera

  

Apraksts

  • Atrodas līdzās putnu vērošanas tornim. Atpūtnieku ērtībām uzstādīta lapene, soli un galds. Pludmale.

Ko pasākt?

  • Publiskā pludmale
  • Makšķerēšana

Konataktinformācija:

 

Velomaršruts NR.23 “Luknas ezera loks”

Apraksts

  • Luknas ezers ir viens no lielālkajiem ezeriem Višķu pagastā. Višķu pagasts atrodas ziemeļaustrumos no Daugavpils, 30 km attālumā. Višķu pagastā ir vairāki ezeri, kas kopā veido skaistu ainavu. Pagastā ir četri vidēji lieli ciemati (ar iedzīvotāju skaitu no 220 līdz 600 cilvēku). Tie ir izvietoti netālu viens no otra, kas padara ceļošanu vieglāku – jūs varat daudz redzēt nobraucot no ceļa!
  • Velomaršruts ir aptuveni 18 km garš.

Maršruts:

  • Špoģi – Višķi – Vecie Višķi – Daniševska – Spoģi.

Svarīgākie apskates punkti:

1. Špoģu ciems
Špoģos atrodas Višķu pagasta administratīvais centrs, Špoģu visusskola, Špoģu mūzikas un mākslas skola, brāļu kapi. Ir iespēja izmantot Višķu veselības centra, pasta mazumtridzniecības veikalu un kafejnīcas pakalpojumus.

2. Višķu tehnikuma ciems
Šeit atrodas bijušie Moļu dzimtas (von der Mohl) īpašumi – muiža, stallis, kalpotāju ēkas, strūklaka utt. kā arī Višķu parks, Višķu muzejs, stadions, estrāde, publiskā pludmale un atpūtas vieta pie luknas ezera.

3. Višķu ciems
Atroda pie Luknas, Dotkas un Višku ezera. ievērojamākais apskates objekts ir Jāņa kristītāja Romas katoļu baznīca ar vienu torni, kas būvēta krusta veidā no 1908. līdz 1925. gadam. Tā ir lielākā no škeltiem laukakmeņiem būvētā celtne Latvijā.

4. Ostrovas skatu tornis
Labos laika apstākļos no skatu torņa ir iespējams saskatīt piecus ezerus. Skatu tornis atrodas pie publiskās pludmales, kurā iekārtota atpūtas vieta.

5. Višķu pilskalns
Atpūtas vieta, iekārtota netālu no Višķu pilskalna, kas atrodas Višķu ezera pussalas galā.

6. Podgurjes dzirnavas
Vietā, kur maršruts šķērso Tartakas upi, var apskatīt uz upes veidotās Podgurjes dzirnavas , kas ir vēsturiski interesants objekts.

7. Daniševskas skatu vieta
No šejienes var redzēt 1707. gadā celto Daniševskas vecticībnieku lūgšanas namu un Daniševskas Sv. Apustuļa Pētera un Pāvila 1908. gadā būvēto pareizticīgo baznīcu.

8. Višķu dzelzceļa stacija
Dzelzceļa stacija atrodas pie vienas no no pirmajām dzelzceļa līnijām Latvijā Varšava – Santpēterburga.