8.martā izskanēja Višķu pagasta vokāli instrumentālo grupu koncerts “Veltījums”

8.marts pasaulē daudzviet tiek atzīmēts kā starptautiskā sieviešu diena un Višķu pagastā šogad šī diena ir skanīgāka, nekā citus gadus.
Višķos izskanējis vokāli instrumentālo grupu koncerts “Veltījums”. Šāds vokāli instrumentālo grupu koncerts ir kļuvis jau par ikgadēju tradīciju, kuras iniciatori un organizatori, sadarbībā ar Višķu pagasta pārvaldi, ir biedrība “Lauku studija”.

Kā katru gadu, Sabiedriskā centra zāli ieskandināja tādas vietējās vokāli instrumentālās grupas kā “Bulta”, “1+3”, “Navigator” un šogad ir jaunpienācēji – jauniešu vokāli instrumentālā grupa “Foršie citroni”.

Koncertu iesāka vokāli instrumentālā grupa “Bulta”, kurā jaunieši darbojas jau aptuveni divus gadus. Aizvadītajā gadā piedalījās Daugavpils pilsētas svētku koncertprogrammā, Višķu pagasta svētkos, Daugavpils novada dienās. Un šogad turpina tik pat aktīvi darboties, piedalījās Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivālā – konkursā “No baroka līdz rokam” un iekļuva finālā, kurš norisinājās Rīgā 24.martā.

“Foršie citroni” ir vokāli instrumentālā grupa, kas darbojas praktiski dažus mēnešus, apvienojot mūzikai jauniešus no Kalupes. Arī grupas nosaukums radies pavisam nesen. Šis koncerts grupai “Foršie citroni” bija kā debija uz skatuves un plašākai publika.

Savukārt apvienība “1+3” ir vokāli instrumentālā grupa, kurā muzicē pedagogi – trīs dāmas un viens kungs. Runā, ka grupas pirmsākumi meklējami jau 20 gadus atpakaļ, kad ticis spēlēts kāzās, deju vakaros un citos pasākumos. Bet tad nākuši grūti laiki un ansamblim nācies pārtraukt darbību. Tomēr, salīdzinoši nesen atkal apvienojušies kopīgai instrumentu spēlei, muzicēšanai, izveidojot grupu “1+3”.

Koncerta izskaņā skatītājus un klausītājus ar kādu “smagāku” un arī liriskāku skaņdarbu pārsteidza vokāli instrumentālais ansamblis “Navigator”, kura dalībnieku repertuārā ir pasaules un arī kāds Latvijas roka hīts, balāde.

Koncerts un tajā izskanējušie skaņdarbi bija veltījums visām sievietēm starptautiskajā sieviešu dienā. Kā arī, katrai koncerta apmeklētājai tika pasniegti ziedi – puķuzirnīšu sēklas, lai ziedu netrūkst ne tikai 8.martā, bet arī pēc tam. Pasākuma izskaņā notika arī izloze, kurā divām laimīgajām koncerta apmeklētājām bija iespēja savā īpašumā iegūt nelielas dāvaniņas ar Daugavpils novada simboliku.

Višķu pagasta pārvalde pateicas biedrībai “Lauku studija” par aktīvo sadarbību un šī koncerta organizēšanu, kā arī ikvienam interesentam, kas iesaistījies vokāli instrumentālo grupu darbībā.

Informāciju sagatavoja
Sabiedriskā centra vadītāja Vita Vanaga