21.maijā Latgales mākslas svētki “Krāsas karogā” Daugavpils novada Višķu estrādē

Svinot Latgales kongresa simtgadi, Daugavpils novada pašvaldība rīko Latgales mākslas svētkus “Krāsas karogā”

2017. gada 21. maijā Daugavpils novada Višķu pagasta estrādē notiks Latgales mākslas svētki “Krāsas karogā”, kur kopējā mūzikas un mākslas pasākumā apliecināsim Latgales kultūras vērtības, radošo garu un spilgto identitāti. Svētku programmā paredzēts latgaliešu mūzikas koncerts, kurā aicināti piedalīties kori, folkloras kopas, vokālie ansambļi, kapelas, kā arī jauno mūziķu grupas un pazīstami solisti. Koncertā skanēs dziesmas un mūzika, kas nozīmīgos vēsturiskos pagriezienos iedvesmoja Latgales ļaudis pastāvēt par savu tēvu zemi. Svētkos tiks akcentēts Latgales kultūras spēks ar mūsu reģionam raksturīgajām dziesmām, dejām un Latgales gleznošanas lielmeistaru darbiem.

Dalībai Svētkos pieteikušies 70 kolektīvi no Latgales novadiem. Kopā ar koriem, folkloras kopām, vokālajiem ansambļiem muzicēs un orķestriem muzicēs Igauņu ģimenes ansamblis, mūziķis Artūrs Uškāns, grupas “Borowa MC”, “Dabasu durovys”, “Bez PVN”, “Sovvaļņīks”, “Ausmeņa records”, “Tautumeitas”, solisti: Andris Baltacis, Dināra Rudāne, Guntra Kuzmina, Agate Jermaļonoka, Sandis Ulpe, Laura Bicāne. Koncertā piedalās tautas deju ansambļi, Daugavpils Latviešu kultūras centra pūšamo instrumentu orķestris “Daugava” un Naujenes Mūzikas un mākslas skolas pūšamo instrumentu orķestris.
Latgales mākslas svētku “Krāsas karogā” programmas ietvaros izdota latgaliešu dziesmu izlase “Celīs, bruoļ!”, ko ierakstījusi Latgolys Producentu Grupa.

Višķu pagasta gleznainā ainava un dzīves telpa iedvesmos māksliniekus plenērā. No plkst. 17:30 pie Višķu estrādes tiks izstādīti radošie darbi. Šajās aktivitātēs iesaistīsies jauno mākslinieču apvienība “V.I.V.A.”, Špoģu un Naujenes Mūzikas un mākslas skolu audzēkņi.

Svētku programma sāksies plkst.18:00 ar svētbrīdi Višķu Romas katoļu baznīcā, turpināsies ar dalībnieku gājienu un plkst.19:00 noslēgsies ar Koncertu Višķu estrādē.

Latgales mākslas svētki notiek Latgales kongresa simtgades svinību ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “LATVIJAI – 100” un Daugavpils novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

Pasākumu rīko Daugavpils novada dome sadarbībā ar LR Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju un Latgales novadu pašvaldībām.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Latgales mākslas svētki “Krāsas karogā” ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Sagatavoja Daugavpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne, 29191840